Žiaci, ktorí navštevujú tanečný krúžok boli po úspechu v celoslovenskom kole súťaže Pohyb bez bariér reprezentovať školu na medzinárodnom kole tejto súťaže. Vo svojej kategórii aj tu obhájili prvé miesto.

Tohoročné školské výlety sa konali na 3 miesta. Mladší žiaci navštívili Obrovo, starší žiaci si urobili turistickú vychádzku do Zádielskej doliny a tí najmladší navštívili kúpalisko v Gánovciach.

Dňa 8. júna 2017 vybraní žiaci školy navštívili Galériu umelcov Spiša v Spišskej Novej Vsi. Zúčastnili sa tvorivých dielní s názvom Symfónia pre 5 zmyslov. Galéria pre nich pripravila program, v ktorom naozaj mohli využiť všetky zmysly. Bolo nielen zábavné, ale aj veľmi poučné.

V duchu ochrany prírody a zdravia sa nieslo aj účelové cvičenie v prírode, ktoré sa konalo dňa 27. júna 2017. Medzi žiakov školy prišli príslušníci Ozbrojených síl SR z Prešova, aby žiakom porozprávali o svojom poslaní. Medzi  praktickými ukážkami nechýbala ani sebaobrana.

V dňoch 5. až 8. júna 2017 sa v českom meste Opava konali Športové hry zrakovo postihnutých žiakov. Naši žiaci dostali pozvánku tiež. Družstvo v zložení Liliana Repíková, Ján Kolodzej, Maroš Tomko, Kamil Tomko, Patrik Kaleja a Ján Hricko zastupovalo Slovenskú republiku. Žiaci sa zúčastnili súťaží v ľahkej atletike, goalballe, plávaní. Priniesli niekoľko medailí a veľa pekných zážitkov.