Každý žiak školy má v učebnom pláne špeciálny predmet – individuálna tyflopedická starostlivosť. Podľa jeho aktuálnych potrieb mu učiteľ vypracuje individuálny plán a vytýči osobné ciele, ktoré žiak postupne plní.

Ak má žiak problémy v učení, správaní alebo osobnom živote môže sa obrátiť na školského psychológa.

So zdravotnými problémami vždy odborne pomôže školská zdravotná sestra. Pozná zdravotný stav každého žiaka, stará sa o pravidelné užívanie liekov, zrakovú hygienu, v prípade akútneho ochorenia zabezpečí lekárske ošetrenie.

Pre žiakov, ktorí majú problémy s pohybovým aparátom je k dispozícii školský rehabilitačný pracovník, ktorý poskytuje masáže, vodoliečbu a rehabilitačné cvičenia.

V práčovni školy sa pracovníčky postarajú o údržbu žiackych odevov a školská krajčírka vykonáva aj drobné opravy.