Praktická škola je súčasťou našej Spojenej školy internátnej. Poskytuje vzdelávanie a prípravu na jednoduché pracovné činnosti žiakom s viacnásobným zdravotným znevýhodnením, ktorí sú absolventi Špeciálnej základnej školy.
V praktickej škole pripravujeme žiakov na život v rodine, na sebaobslužné a praktické práce v domácnosti. Počas tohto školského roka žiaci zažili mnoho zaujímavého zážitkového vyučovania. Okrem základných vyučovacích predmetov je pre nich veľmi obľúbený predmet Príprava jedál a výživa alebo Remeselné práce. Radi súťažia, tvoria v rámci rôznych pracovných workshopov a učia sa prezentovať na verejnosti, počas kultúrnych vystúpení alebo jarmokov.
Za tri roky sa žiaci pripravia na to, aby zvládali sebaobslužné práce, aby boli užitoční nielen v rodine, ale aj v spoločnosti, ak sa do nej dokážu zapojiť.
- Napísal: Viera Kamenická
Najväčší sviatok detí sme tento rok oslávili trochu neskôr. Čakanie sa však oplatilo. K úspešnému dňu prispela hudobná skupina "Veselka" a študenti Gymnázia sv. Andreja v Ružomberku, samozrejme naši vychovávatelia, ktorí celú oslavu zorganizovali.
Ďakujeme všetkým za krásny deň!!!
- Napísal: Viera Kamenická
Dňa 8.6.2025 sme boli účastníkmi Slávnostného odovzdávania cien 9. ročníka výtvarnej súťaže Pestrý svět v Prahe, ktorú vyhlasuje Neviditelná výstava v spolupráci s Nadačným fondom Krasohled. Téma tohto ročníka bola „Môj nejlepší priateľ“. Žiačka Radoslava bola ocenená hlavnou cenou v kategórii NEVIDÍME – deti so zrakovou poruchou (14 – 18 rokov) za keramické dielo – Moja mama.
V Prahe na Neviditelnej výstave, sme si pozreli ocenené práce a o navštívili Neviditelnú výstavu (60 minút po tme s nevidiacim sprievodcom). Po skončení výstavy sa konalo slávnostné odovzdávanie cien 9. ročníka výtvarnej súťaže Pestrý svět na Novomestskej radnici na Karlovom námestí, kde si žiačka Radoslava prevzala hlavnú cenu (do súťaže bolo zapojených 273 prác).
Radke a pánovi učiteľovi blahoželáme!
- Napísal: Viera Kamenická
Vo štvrtok 12. júna strávili žiaci 7. a 8. ročníka ZŠ dve vyučovacie hodiny v Slovenskej knižnici pre nevidiacich M. Hrebendu v Levoči, kde zážitkovými formami spoznávali literárne umenie, predovšetkým žánre drámy. Mali možnosť nielen si vypočuť ukážky rozhlasových hier a preskúmať knižničný
fond či fonotéku, ale prezreli si tiež nahrávacie štúdiá a okúsili nahrávanie zvukových kníh naživo.



- Napísal: Viera Kamenická



- Napísal: Viera Kamenická