Rehabilitačný pracovník – je to vyškolený masér, ktorý svoju služby poskytuje prevažne žiakom s telesným poškodením, alebo tým, ktorým jeho služby predpísal lekár. Okrem masáží robí so žiakmi rehabilitačné cvičenia a poskytuje im vodoliečbu.

Školská zdravotná sestra kontroluje zdravotný stav všetkých žiakov a v prípade potreby zabezpečuje ich ošetrenie u detskej lekárky. Po vyšetrení podáva žiakom lieky, alebo ich vodí na predpísané terapie. Celodennú starostlivosť venuje žiakom s infekčným ochorením, ktorí sú izolovaní v izbách pre chorých. Úzko spolupracuje s očnou lekárkou. Podľa jej odporúčaní sa venuje aj binokulárne postihnutým deťom.

Sociálna pracovníčka poskytuje odborné poradenstvo a služby v sociálno-právnej oblasti. V jej starostlivosti sú prevažne žiaci z rodín v hmotnej núdzi alebo zo slabého sociálneho prostredia.

Výchovný poradca zabezpečuje a podieľa sa na poskytovaní výchovného poradenstva v oblasti výchovy a vzdelávania formou informačných, koordinačných, konzultačných, metodických a iných súvisiacich činností. Vykonáva tiež činnosti v oblasti prípravy žiakov na ich ďalšie vzdelávanie a vstup na trh práce. Je koordinátorom pre testovanie deviatakov.

Školská psychologička vykonáva odborné činnosti v rámci psychologickej diagnostiky, individuálneho, skupinového alebo hromadného psychologického poradenstva, psychoterapie, prevencie a intervencie k deťom a žiakom s osobitným zreteľom na proces výchovy a vzdelávania v školách a školských zariadeniach; vykonáva aj odborné činnosti psychologického poradenstva v oblasti rodinných, partnerských a ďalších sociálnych vzťahov. Keďže pôsobí priamo v škole, pozná pedagógov a ich požiadavky na žiakov, vie poskytnúť okamžitú a efektívnu pomoc žiakom aj ich zákonným zástupcom.