Hlavná obsah

Upozorňujúca správa

V rámci celoeurópskeho podujatia Európska noc výskumníkov sa uskutočnila Environmentálna zážitková a interaktívna beseda s Ing. Matejom Pisarčíkom - odborníkom na environmentálnu výchovu a NP Slovenský raj. Zúčastnilo sa jej 15 žiakov piateho až siedmeho ročníka. Beseda bola zameraná na základné informácie o národnom parku, o environmentálnej udržateľnosti, ochrane klímy a znečisťovaní životného prostredia.

   

Žiaci prostredníctvom besedy získali poznatky o polohe, faune i flóre NP Slovenský raj. Vďaka vypreparovaným modelom zvierat, nahrávkam zvukov a videám z fotopascí si vytvorili prehľad o živote v danej oblasti. Ďalej sa oboznámili so základnými pravidlami pre turistu a vyskúšali si ferratovú výstroj. Žiaci boli upozornení na negatívny vplyv na prírodu pri pohybe mimo turistických chodníkov a pri preletoch dronov, vrtuľníkov v hniezdnom období, pozorovali fotografie znečisteného životného prostredia v chránenej oblasti.