Vo voľných chvíľach môžu žiaci navštevovať rôzne krúžky. Športovo nadané deti obľubujú lyžovanie, korčuľovanie, plávanie, aplikovaný stolný tenis, loptové hry, ľahkú atletiku, turistiku a aplikovanú streľbu. Iní si radi zahrajú šach, alebo tvoria umelecké dielka z papiera, hliny či prírodných alebo odpadových materiálov. Žiaci školy získali veľa ocenení na rôznych domácich i zahraničných súťažiach a výstavách.

V priebehu roka sa pre deti organizujú rôzne zaujímavé akcie a pobyty, čím sa výchova a vzdelávanie nielen spestrí, ale zároveň presúva za brány školy do prostredia intaktnej populácie.

Každý žiak školy dostáva zdarma časopis, ktorý vychádza v bodovom písme pre nevidiacich a vo zväčšenom černotlačovom písme pre slabozrakých.

Každý žiak školy má možnosť športového vyžitia.

Medzi obľúbené letné športy patrí plávanie a turistika. V zime sa deti radi sánkujú a korčuľujú. V siedmom ročníku absolvujú žiaci lyžiarsky výcvik. Učia sa lyžovať na bežkách. Zdatnejší lyžiari postupne môžu prejsť na zjazdové lyžovanie.

Každoročne škola organizuje športové hry zrakovo postihnutých detí, kde žiaci súťažia v ľahkej atletike, plávaní a skupinovej loptovej hre – goalbale.

Sú športy, ktoré sú špeciálne upravené pre nevidiacich – aplikovaný stolný tenis a aplikovaná streľba. Medzi tradičné športy patrí šach.

Niektorí žiaci školy sú veľmi talentovaní. Získavajú ocenenia na mnohých aj medzinárodných pretekoch. Z tých najlepších môžu vyrásť budúci paraolympionici.