Hlavná obsah

Upozorňujúca správa

Život v internáte nemusí byť nudný. Svedčia o tom aktivity, ktoré pre naše deti počas víkendov zorganizovali naši vychovávatelia.

Návšteva Tatranského ľadového dómu na Hrebienku

Šikľavá skala - Matejovce nad Hornádom

Oblastné Majstrovstvá Slovenska v kolkoch v Spišskej Novej Vsi

Posledný fašiangový deň sme v našej škole ukončili tak ako sa patrí. Zamestnanci školy - učitelia, vychovávatelia aj kuchárky sa pričinili o tom, aby si starší žiaci užili nezabudnuteľnú plesovú atmosféru a všetky prípravy, ktoré s touto udalosťou súvisia.

Skúšanie a príprava plesových šiat, dokonalý účes a vizáž. S tým nám pomohli študentky SOŠ techniky a služieb zo Spišskej Novej Vsi.

Pred samotným plesom žiaci absolvovali tanečný workshop, s ktorým nám pomohli priatelia z firmy Business Lease. Na workshope sa  naučili ako sa správať pri tanci a tiež základné kroky úvodného tanca, ktorým bol valčík. 

Kultúrny program nám predviedli dievčatá a chlapci zo ZUŠ v Levoči.

Krásne šaty...

Dobrý výber hudby...

 

Fašiangy, fašiangy...

Tento čas je  prechodným obdobím medzi zimou a jarou, na ktorú sa všetci tešíme. Mladší žiaci v utorok 6. februára mali možnosť zabaviť sa na školskom karnevale, ktorí  pre deti pripravili naši vychovávatelia.

Krásne masky, chutné pohostenie  a  tanečná nálada vytvorili úžasnú karnevalovú atmosféru.

 

 

30.1.2024 k nám zavítali žiaci Strednej odbornej školy pedagogickej v Levoči, aby nám pomohli spestriť tematický deň zameraný na  umeleckú a tvorivú stránku.

Ráno sme sa všetci stretli v telocvični, kde sa žiaci SOPgŠ predviedli v krátkom  divadelnom predstavení o zime. Do predstavenia zapojili aj našich najmladších žiakov.

Potom žiaci jednotlivých tried spolu s učiteľmi a študentami pracovali v tvorivých skupinách. Témou dňa boli zvieratá v umeleckých dielach.

Spoločne vytvorili rôzne umelecké diela. Boli to krátke rozprávkové ukážky, tanečné a spevácke dielka, ale aj výtvarné práce. 

Starší žiaci sa popasovali  s náročnejšími úlohami a vytvorili krátke dramatizácie bájok, rozhlasovú hru, natočili zaujímavé video a namaľovali krásne obrazy so zvieracím motívom. 

Žiaci tretieho ročníka sa zúčastnili plaveckého výcviku v stredisku Poráč Park.

Dosiahnutá úroveň plaveckých zručností zodpovedá možnostiam jednotlivých žiakov: od naučenia splývania s hlavou vo vode, u niektorých s nekoordinovaným a nerytmickým prevádzaním plaveckých pohybov a u niektorých až po preplávanie 10m.

Žiaci si plavecký výcvik naplno užili.