Od 16. do 19.9. 2024 sme boli organizátormi Medzinárodných športových hier pre zrakovo postihnutých žiakov.

ŠH sa zúčastnili športovci z Prahy, z poľského mesta Owinska,  z Bratislavy a samozrejme  z našej školy. Chýbali súťažiaci športovci  z Opavy, ktorí sa ŠH pre záplavy nemohli  zúčastniť.

Pracovníci Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši –  Mgr. Eva Mauritzová a. Ján Lakota si pripravili pre našich žiakov besedu s názornými ukážkami Cesta do podzemia.

Touto aktivitou priblížili žiakom kras a jaskyne Slovenska (povrchový a podzemný kras,  ľadové jaskyne a ich ochranu, jaskynnú výzdobu, biospeleológiu a speleoarcheológiu, až po jaskyniarstvo ako činnosť človeka, ktorou objavuje svet tmy a ticha).

Besedy sa zúčastnili žiaci 3. 4.. 5., 6. a 8. ročníka ZŠ a ŠZŠ.