Hlavná obsah

Upozorňujúca správa

Festival v Krakowe

V dňoch 28.5. – 30.5. 2015 sa žiaci našej školy zúčastnili zájazdu do Poľska. Pozvanie sme dostali od občianskeho združenia „Gniazdo“, s ktorým sme spolupracovali na projekte „Integračné divadielko  pohraničia“.  Počas troch dní sme zažili veľa pekných zážitkov.

Prvý deň  sme cestovali do Starého Saczu, kde nás milo privítali. Druhý deň sme navštívili  Krakow a absolvovali vyhliadkovú plavbu po Wisle. Popoludní sme spoločne vystúpili na námestí v Krakove, kde sa konal festival Malopoľské dni zdravotne postihnutých osôb. Naše predstavenie si prišiel pozrieť aj Ivan Škorupa honorárny konzul SR v Krakowe. Posledný deň sme ešte navštívili hrad Wawel a múzeum letectva. Neskoro večer sme sa opäť vrátili na Slovensko do Levoče plní prekrásnych dojmov a  zážitkov.

Za pozvanie ďakujeme Občianskemu  združeniu „Gniazdo“  zo Starého Saczu, ale aj Združeniu priateľov ZŠINS v Levoči a samozrejme našej SŠI.