Remeslo má zlaté dno je názov projektového vyučovania, ktoré nadväzuje na naše celoškolské.

Počas troch dní v máji sme spoznali remeslo kartonážnické a medovnikárske.

Besedy a tvorivé dielne nám umožnili oboznámiť sa s týmito remeslami.

Názov projektového vyučovania v tomto školskom roku je "Ako sa žilo v čase našich rodičov a starých rodičov.

Počas niekoľkých dní v apríli sme si pripomenuli ako to vyzeralo u nás v škole pred 35 rokmi.  Zapojili sa učitelia, žiaci, ale aj ostatní zamestnanci školy.

Spomínali sme aká bola móda, čo sa varilo v školskej jedálni a aké učebné pomôcky využívali žiaci a učitelia.

7. až 9. apríla 2021 prebiehalo vyučovanie zážitkovou formou. Žiaci sa dozvedeli veľa nových informácií o tom, ako chrániť našu planétu.

Žiaci aj učitelia upratovali v triedach, presádzali kvety, čistili školský dvor a zbierali odpadky.

Pochvala patrí všetkých, ktorí do svojho životného štýlu zaradili novo získané zručnosti.

V priebehu marca sa uskutočnil 1. ročník školskej súťaže Šikovný jazýček. Súťaže sa zúčastnilo 36 žiakov MŠ, ŠZŠ a ZŠ s NKS. Prednes prebiehal individuálne prezenčnou, ale aj dištančnou formou.

Zúčastneným a víťazom blahoželáme!

Tobias vyhral 1. miesto v kategórii mladších žiakov a zarecitoval báseň Teta zima.

Erika zvíťazila v kategórii starších žiakov s básňou Pokazená metla.

8. februára 2021 v našej škole opäť začalo prezenčné vzdelávanie. Väčšina žiakov a rodičov túto možnosť využila a tešia sa z návratu do školy.