Hlavná obsah

Upozorňujúca správa

Deň detí s Rotaract clubom Bratislava

Už po štvrtýkrát prišli mládežníci z Rotaract clubu, aby z príležitosti Dňa detí potešili našich žiakov. Pripravili pre nich množstvo zaujímavých súťaži. Preverili ich vedomosti v kvíze, zistili, ako vedia driblovať loptou, vyskúšali ich schopnosť udržať rovnováhu pri chôdzi po lane a množstvo iných aktivít. Ich snahu odmenil sladkosťami a tiež vecnými cenami. Hlavnými cenami boli mobilné telefóny. Deti boli veľmi smutné, keď prišiel čas rozlúčky s týmito milými mladými ľudmi a už teraz sa tešia na ďalší rok, kedy sľúbili, že ich znova navštívia.

Foto: http://www.skola.nevidiaci.sk/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=48:de-deti-s-rotaract-clubom-bratislava&Itemid=113

Výlet na Spišský hrad a Dreveník

Pekné májové počasie využili naši žiaci na pobyt v prírode. Navštívili Spišský hrad, prírodný útvar Dreveník, kde a nachádza množstvo rastlín, ktoré nerastú v takej miere nikde inde a po náročnej túre sa zastavili na Spišskom salaši.

Foto: http://www.skola.nevidiaci.sk/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=47:vylet-na-spisky-hrad&Itemid=113

Žijeme hokejom

Čas od začiatku Majstrovstiev sveta v hokeji 2011 sa aj v našej škole intenzívne venoval tomuto športu. Pre žiakov bolo pripravených niekoľko akcií spojených s touto udalosťou. Chlapci pod vedení vychovávateľov Rastislava Hardoňa a Gabriely Bašistovej vyrobili obraz maskota Gooolyho tzv. technikou rezaného patchworku. Ďalšou aktivitou bola beseda s ligovým hokejovým brankárom a všetko vyvrcholilo kvízom o hokeji a súťažami zameranými na hokej. Fotografie z týchto akcií nájdete vo fotogalérii.

Foto: http://www.skola.nevidiaci.sk/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=41:ijeme-hokejom&Itemid=113

Týždeň enviromentálnej výchovy

V rámci mesiaca apríl - mesiac lesov, sa v našej škole uskutočnilo viacero akcií zameraných na enviromentálnu výchovu. Žiaci s pomocou vychovávateľov upratovali školský dvor. Bc. Mária Krištofóryová zorganizovala besedu s lesníkom pánom Koperdákom, ktorý deťom vysvetlil nutnosť ochrany prírody a o zvieratkách žijúcich v lese prišiel porozprávať pán Mgr. Ladislav Gajdoš, ktorý je aktívnym poľovníkom. V rámci exkurzie žiaci  II. stupňa navštívili Botanickú záhradu v Košiciach.