Hlavná obsah

Upozorňujúca správa

Športové hry zrakovo postihnutej mládeže v Prahe

7 žiakov našej školy sa zúčastnilo Športových hier zrakovo postihnutej mládeže v Prahe v dňoch 28.mája – 1. júna 2012. Súťažilo sa v aplikovanom stolnom tenise, goalballe, plávaní a atletike v kategóriách B1 až B4. Vo voľnom čase deti spoznávali historickú časť Prahy – Hradčany, Karlov most, Václavské námestie, Petřín.

Z našich žiakov sa najlepšie umiestnili Ján Kaleja (9. A), ktorý získal 1. miesto v behu na 60 m a 600m v B2 kategórii, Erik Polianko (5. A) so ziskom zlatej medaily v behu na 60 m a striebrom v behu na 600 m a skoku do diaľky v kategórii B3 a Stano Kandrík (9. A) so ziskom troch zlatých medailí a jednou striebornou v kategórii B4. V aplikovanom stolnom tenise naši žiaci obsadili 3. Miesto a v goalballe 1. Miesto.

Za ich úspešnú reprezentáciu im všetkým ďakujeme.

     

Školský výlet

Tohto školského roku sme žiakov našej školy prekvapili dvojdňovými výletmi. Mali ich ako darček k výročiu založenia školy. Prvý deň sme sa spoločne vybrali do rozprávkovej dedinky vytvorenej na motívy rozprávok P. Dobšinského Habukuky na Donovaloch. Deti sa ocitli v mestečku s čarovnými domčekmi rôznych tvarov a mien: zakliate Čierne mesto, Hodovňa, Železná hora, Slnečník, domček Proroka Raka ...Návšteva rozprávkovej dediny vás vtiahne do originálnej atmosféry slovenských rozprávok. Laktibrada, Popolvár, Zlatá Priadka a ďalší hrdinovia ľudových príbehov. Deti spoznali originálnu rozprávkovú architektúru, interaktívne divadelné predstavenia, ukážky ľudových remesiel.

Na druhý deň mali možnosť žiaci 2. stupňa okúpať sa a zašantiť na tobogánoch v aquaparku Tatralandia, odkiaľ si doniesli kopec zážitkov. Žiaci prvého stupňa sa išli do obľúbeného rekreačného strediska Alpinka. Deti sa vyšantili na detskom ihrisku, šmýkačkách, preliezačkách, hojdačkách, trampolíne...Potom absolvovali vstup do areálu Wild West Show, kde sa pobavili na predstavení v amfiteátri, po ktorom si mohli ohmatať rôzne zvieratká. Povozili sa aj na koňoch. Po predstavení deti čakalo ďalšie prekvapenie- jazda na vláčiku- detskej železnici do stanice Čermeľ, kde už čakal autobus.

    

Výlet do Bratislavy

            V rámci osláv 90. výročia  založenia našej školy dostali žiaci pozvanie od tajomníka prezidentskej kancelárie na dni otvorených dverí v Prezidentskom paláci v Bratislave. Keďže cesta z Levoče do Bratislavy  je dlhá, vycestovali sme už deň vopred. Cestou sme sa zastavili  v Literárnom a hudobnom múzeu ŠVK v Banskej Bystrici, kde si žiaci vyskúšali množstvo hudobných nástrojov, ktoré sa používali v minulosti a tiež si vyskúšali bábkové divadlo a prácu s bábkami.  Na druhý deň 15.6.2012 sa skupinka 15 detí zúčastnili na spomínaného dňa otvorených dverí, kde ich prijal pán prezident. Mali možnosť nazrieť do rôznych kútov paláca a tiež oboznámiť sa s mužmi, ktorí zabezpečujú ochranu prezidenta, ako aj pozrieť si techniku, ktorú na to používajú a niečo si aj vyskúšať. Ostatné deti navštívili ZOO a Dinopark. Nakoniec sa všetci plavili loďou po Dunaji. Bol to výlet plný zážitkov a dojmov.

            

Krst knihy Rozprávky do tmy

Rozprávky do tmy spisovateľa Jána Pochaniča je názov novej knihy, ktorú ilustrovali zrakovo postihnuté deti z našej školy. V knihe sú obrázky, ktoré deti kreslili na špeciálnych fóliách, ale aj pomocou počítača.  Na krst knihy do Bratislavy, ktorú bodkami pokrstil spevák Peter Nagy, boli pozvené aj deti, ktoré svojimi obrázkami do tejto knihy prispeli.

foto: http://www.skola.nevidiaci.sk/index.php?option=com_phocagallery&view=category&id=73:krst-knihy-rozpravky-do-tmy&Itemid=113